Tašky z kompostovatelného plastu 10 litrů Zobrazit v plné velikosti

Tašky z kompostovatelného plastu 10 litrů

Vyrobíme potisk s logem či motivem vaší firmy, obce, s instrukcemi co lze kompostovat.

Do koše na kuchyňský bioodpad, pro uchování potravin (pečiva, zeleniny...), k odnesení nákupu, pro sběr směsného odpadu či jinak jako bežné "igelitky".

Kartonový odběr: 40 balení v kartonu

Co říkají klienti

"Již před několika letmi jsme se rozhodli, že k našemu sortimentu nepatří mikrotenové obaly a tak jsme je nahradili vámi dodávanými komp.taškami. Zákazníkům, kteří nemají svoji tašku na nákup, je nabídnuta za poplatek, poučení z čeho je vyrobena a její rozložení po době posloužení. Dále jsme sami vyzkoušeli její přednosti při uchování běžného pečiva, které nechytne plíseň, jako v mikrotenu, protože se nezapařuje. To doporučujeme i našim zákazníkům a velice často si přijdou koupit pouze tašku "na pečivo"."

Jana Kozlová, Zdravá výživa Čáslav

100% biologicky rozložitelné

Základní výhodou kompostovatelné tašky KOMPOSTUJ.CZ je, že ji lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, "ZMIZÍ" - rozloží se (biodegraduje).
Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy.

Jak bezpečně rozpoznáte biodegradabilní plasty od oxodegradabilních?

OK compost Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)

Tašky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.

 

Vysoušení bioodpadu

Tašky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti (PDF, 304 kB), což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.
Tašku KOMPOSTUJ.CZ lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však taška v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné tašku umístit do odvětrávané nádoby.

Kam s naplněnou taškou KOMPOSTUJ.CZ

Po naplnění tašku KOMPOSTUJ.CZ z koše vyjmete a uložíte i s obsahem na kompost, do kompostéru nebo sběrné nádoby na bioodpad (hnědé popelnice). Taška je zkompostována i s biologickým odpadem. Manipulace je snadná a hygienická, odpadá nepříjemné vymývání košů.

Praktické rady a tipy pro kompostování tašek KOMPOSTUJ.CZ v kompostérech najdete na http://www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-tridit-bioodpad/.

Materiál

Mater-Bi, 100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědlské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

Provedení, rozměry

Tašky tvaru "košilka" jsou vyrobeny se záložkou na závěsu pro snadné umístění v prodejně či v domácnosti.

Rozměry tašky: š 440 mm, délka včetně uší 500 mm
Tloušťka: 20 mikronů

Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu. Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).

Proč kompostovatelné tašky KOMPOSTUJ.CZ

  • mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - "igelitkám"
  • jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
  • dají se vložit do odvětrávaných košů na bioodpad či zavěsit do košů bioMat Combi
  • jsou paropropustné a snižují hnití a případný zápach
  • jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
  • jsou certifikovány značkou OK Compost
  • uplatní se i jako "potravinové sáčky" a při sběru směsných odpadů
  • jsou vyrobeny v ČR

Hledat